Huh, ku viime vuoden lukemisten postaaminen käy ihan työstä, ku luin niin järkyn paljon viime vuonna...
Mutta sarjakuvia! Mää rakastan niitä!
Kat Leyh: Thirsty mermaids
Tää oli mahtava! Kolme merenneitoa naamioituu ihmisiksi ja lähtee ryyppyreissulle merenrantakaupunkiin. Tää kertoo sen, mitä tapahtuu, kun he eivät osaakaan taikoa itteensä takaisin merenneidoiksi ja jäävät jumiin maalle. Tykkäsin tästä tosi paljon. Niin paljon, että toivoisin tälle jatkoa!
Katja Tukiainen: Pieni ja tylsä kirja : K50
Tää on sarjakuva vaihdevuosista! Ai että! Virkistävää lukea välillä tällaisestakin sarjakuvia! Tykkäsin Tukiaisen piirrostyylistä ja kerronnasta.
Fuse: Kun jälleensynnyin hirviönä 2
suomentanut Kim Sariola
Sitte vielä yks manga sekaan. Ykkösosa oli tosi hauska ja ihastuin tähän kovasti. No, tää kakkososa ei todellakaan enää viihdyttäny. Harmittaa! Idea tässä kuitenkin hauska! Luin tän loppuun vähä pettyneenä. Pöh.
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti