Muutama sarjakuva tähän väliin! Kaikki ihan erilaisia keskenään.
Äni Jaatinen: My rosy road
Jaatisen omakohtainen tarina sairastumisesta aivotulehdukseen ja siitä selviämisestä. Koskettavakin tarina lukea. Aikamoista menoa on kyllä tuollaisen tulehduksen sairastaminen!
Joanna Cacao: The secret of the ravens
Tarina kaksosista, Elliotista ja Lizasta, joiden täytyy kahdestaan koittaa selvitä, kun vanhemmat ovat kadonneet. He joutuvatkin aikamoiseen pyöritykseen, esim. Liza myrkytetään, ja sitä seuratessa sivut kääntyivät vähän kuin itsestään. Pidin paljon ja odotan, että pääsen lukemaan seuraavan osan tästä. Tarina jäi sellaiseen paikkaan kutkuttavasti.
Ana Penyas: We're all just fine
kääntänyt Andrea Rosenberg
Tämä on tarina sarjakuvantekijän isoäideistä ja olikin mielenkiintoista luettavaa! Penyas haastattelee heitä heidän elämistään, millaista se on ollut nuorena, millaista sisällissodan aikaan, millaista diktatuurin aikaan, perheen perustaminen ja kaikki muu. Pidin tästä paljon!
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti